Matematiksel Aktiviteler

MATHAZONE (MATEMATİKSEL AKTİVİTELER) NEDİR?

 

Mathazone Preschool Educational Programme, anaokulları için özel olarak hazırlanmış masal tadında bir matematik programıdır.

 

Mathazone programı temelini, matematiğin bir düşünme modeli olması üstüne kurmuştur. Sadece sayılar ve işlemlerden ibaret değildir matematik…  Dolayısıyla düşünmenin olduğu her yerde matematiğin nasıl olduğunu ve bunların akademik kavramlarla nasıl buluştuğunu gösterir.

 

Mathazone, hem matematik ile ilgili alt yapıyı çocuklara öğretmek hem de onların ileriki hayatlarını kolaylaştırmak için kurulmuştur. Matematik kavramlarının anadilimizi öğrendiğimiz rahatlıkta öğrenilmesini ve gerçek hayattaki yerleri ile kalıcı öğrenmeye dönüşmesi sağlanmaktadır. Hayatın her alanına etki eden Mathazone ormanında her çocuğa bir birey olarak yaklaşılır ve 3-4 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş seviyelerine özel olarak hazırlanmış bütünsel yaklaşımlı bir müfredat uygulanır. Her bireyin farklı şekillerde öğrenebileceği gerçeğini asla gözardı etmeden farklı tekniklerle öğretisini sunar. Bunun için Mathazone programı resim, müzik, dil, drama, oyunlar, zeka oyunları, fen ve deneyler ile doludur.

 

Mathazone Ormanında her çocuğa bir birey olarak yaklaşılır ve 3-4 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş seviyelerine özel olarak hazırlanmış bütünsel yaklaşımlı bir müfredat sunar. Her bireyin farklı şekillerde öğrenebileceği gerçeğini asla gözardı etmeden farklı tekniklerle öğretisini sunar. Bunun için Mathazone programı resim, müzik, dil, drama, oyunlar, zeka oyunları, fen ve deneyler ile doludur.